Dernek Hesabı

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

İstatistikler

Üyeler: 8617
Haberler: 230
Web Linkleri: 7
Ziyaretçiler: 438174331
Şuanda 2 misafir bağlı
Regaip Kandiliniz mübarek olsun

Receb-i şerifin ilk Cuma gecesi Regaib gecesidir. Her Cuma gecesi kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, bu gecenin kıymeti daha da artmaktadır. Allahü teâlâ, bu gecede, mümin kullarına, ragibetler, yani ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olunmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.2012 Regaip Kandilini 24 Mayıs Perşembeyi Cuma'ya bağlayan gecede idrak edeceğiz. Kandiliniz mübarek olsun

 
Mevlid Kandiliniz mübarek olsun
Yüce Yaratıcı’nın Kuran-ı Kerim’de “yüce bir ahlak üzere” olduğunu belirttiği ve tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderdiği, peygamberlik zincirinin son halkası olan Sevgili Peygamberimiz (sav)’in hicri takvime göre doğumu vesilesiyle kutlayageldiğimiz Mevlid Kandili’niz mübarek olsun.
Devamını oku...
 
İki hatıra
 

Okunma Sayısı : 5080


28 Şubat 2011 Pazartesi
Memleket Gazetesi

Komşu köylerimizde yaşadığım iki hatırayı nakledeceğim.

1970’in ilk yıllarında bu komşumuz Evliyatekke köyüne çok yakın olan kendi köyüm Gilisıra’da köylülerimin ve köy ihtiyar heyetinin aşırı ısrarı üzerine Muhtarlık emrinde köy katibi olarak görev almıştım.


Yorumlar (11) Beğendim... (601) Devamını Oku...
Tiridine bandım
 

Okunma Sayısı : 2707

21 Şubat 2011 Pazartesi

Memleket Gazetesi

Sene 1950 başları idi… Bizim 500 haneli Kilistra köyünde 5 veya 6 evde radyo vardı. Arkasında radyodan daha büyük bataryalar ile adeta bir çeyiz sandığını andırdığı için, ben yaştaki çocuklar “bunun içerisinden ses geldiğine göre içinde adam vardır” diye arkasına bakardık radyoların.

 

Yorumlar (1) Beğendim... (573) Devamını Oku...
Konya'da iftar yemeği
12 Ağustos Cuma akşamı Lalebahçe Atiker Tesisleri'nde düzenlenen iftar programında köylülerimiz bir araya geldi. Yenilen iftar yemeğinden sonra edilen duanın ardından Başkan Halit Azam Özemiş bir konuşma yaptı. Yemekten fotoğraflar için tıklayınız.
 
Kandil Mesajı

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi,  aynı zamanda kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Diyanet İşleri Başkanlığının Mesajını okumak için tıklayınız

 
Duyuru

       Derneğimizin kısa mesaj ile üyelerimizi bilgilemdirme sistemi faaliyete geçmiştir...Vefat, düğün, hastalık gibi hemşerilerimizin özel veya acılı günleri kısa mesaj sistemi ile duyurulacaktır. Bu bağlamda üyelerimizin ve hemşerilerimizin dernek yönetimi ile irtibata geçerek cep telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

                     

                                           Kilistra (Gökyurt) Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu 

 
Konyalılar Konuştu Ben Dinledim
 

Okunma Sayısı : 9619

Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez ile Konya kültürü üzerine duayen olan Seyit Küçükbezirci eski Konya’yı konuştular ben can kulağı ile dinledim. Çok da iyi yaptım çünkü birçok güzel bilgiler aldım bilmediğim neler neleri öğrendim. (Yazısı için Sayın İsmail Detseliye teşekkür ediyoruz.)

Yorumlar (1) Beğendim... (694) Devamını Oku...
Hazim Gücümengil
 

Okunma Sayısı : 11126

 İsmail Desteli

Değerli köylülerim,

Önce şu Gücümen’e açıklık getirelim. “Gücümen ne demek?” sorumuza, büyüklerimiz: “Bu sülalenin çok akıllı bir ferdi vardı. Konya medreselerinde okuyan bu zatın boyu ve yaşı çok ufakmış. Onu hocası gücümenim de gücümenim akıllı gücümenim diye severmiş, ondan kalmış bu lakap” derlerdi..

Yorumlar (6) Beğendim... (793) Devamını Oku...
Hatırla Ey Şehir
Hatırla Ey ŞehirBir şehrin urgan satılan çarşıları, kenevir
Kandil geceleri bir şehrin, buhur kokmuyorsa
Yağmurdan sonra, sokaklar ortadan kalkmıyorsa
O şehirden öç almanın vakti gelmiş demektir.

Şairin mısraları, "Hatırla Ey Şehir" isimli kitabıma koyduğumuz ismin, yüzlerce yazım arasından büyük bir titizlikle yaptığımız derlemenin şiir diliyle ifade edilebilecek hikayesidir. Basın toplantımıza hoş geldiniz, safalar getirdiniz...
 
Duyuru

Sayın İsmail Detseli'nin TYB (Türkiye Yazarlar Birliği) binasında, yeni kitabı için tanıtım ve imza günü vardır. Tüm hemşehrilerimiz imza gününe davetlidir.
Yer : TYB Binası
Tarih : 21 Temmuz 2010
Saat: 11:00

 
Hergele
 

Okunma Sayısı : 3381

Dananın boğazında bir ip bağlayıp zor şer köy meydanına getiren köyümüzün hanımları getirdikleri danaları köy meydanında iplerinden salıverince ortalığı bir toz duman bürüdü ki sormayın. Her taraf dana oldu sanki, tutabilene aşk olsun. O gün akşama kadar dana aradı millet arazide, en sonunda akşam köyün sığırları köye gelirken onlar da anaları ile ancak gelebildiler köye…
Sn. İsmail Detseli'nin yazısı - 31 Mart 2009 / 12:52

Yorumlar (1) Beğendim... (780) Devamını Oku...
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 21 of 86
Advertisement